wtorek, 30 grudnia 2014

Książki o decoupage

Na rynku możemy znaleźć wiele interesujących pozycji dotyczących sztuki zdobienia przedmiotów  jaką jest decoupage. Co prawda moje zbiory nie są aż tak pasjonujące, ale jednak posiadam kilka pozycji, które w większym lub mniejszym stopni pomogły mi zgłębić tajniki sztuki decoupage : )


 Moim pierwszym łupem są gazetki, bo ciężko je nazwać książkami , które były dodatkiem do gazety wyborczej. Jest to zbiór 7 zeszycików, i z coraz to większym ich  numerem poznajemy bardziej skomplikowane zagadki deku. Zaczynamy oczywiście od preparatów i cennych wskazówek a później ich zastosowanie. Kraki, cieniowania, pasty- dla początkujących wiedza wystarczająca.Kolejna pozycja to Decoupage - sztuka zdobienia przedmiotów autorstwa Maggie Pryce. Te dwie książeczki kupiłam za grosze na jakimś stoisku z wyprzedawanymi gazetami. Każdy z ''tomów' zawiera ok 96 stron. To ci dopiero tomy ! ;)  Na początku książki zapoznać się możemy z historią decoupage , kolejne punkty to materiały narzędzia i projekty. Pierwsze co rzuca mi się w oczy to za dużo informacji naraz. Wiele niepotrzebnych terminów , które mogą tylko zrazić czytelnika. Jeśli chodzi o projekty, niektóre bardzo ciekawe , inne wręcz przeciwnie... W książce jest nawet projekt deski sedesowej z cherubinkami .Co jak co ale o zdobienie deski bym się nie pokusiła ;)Następna książka to  ''Dekorowanie mebli. Malowanie i inne techniki '', napisana przez Marisę Lupato. Co prawda nie jest to książka stricte o decoupage, ale pasjonacie rękodzieła na pewno znajdą w niej coś dla siebie. Jeśli chodzi o początek to dla mnie język jest troszkę zawiły , ale z każdym nowym projektem wszystko staje się być mniej skomplikowane. Marisa przedstawia ciekawe pomysły na przenoszenie rysunków,uczy malowania róż i oraz wielu innych technik. W książce przedstawione jest wiele ciekawych projektów,  na których możemy się inspirować aby nadać naszym meblom nowe życie :)
Książka zawiera 156 stron. Kupiłam ją na  dyskoncie książkowym, za ok 24 zł, czyli za całkiem przyzwoite pieniądze. A teraz moja ulubiona pozycja czyli ''Decoupage projekty, techniki, nowe tendencje'' wydawnictwa Arkady. Uważam, że to najlepsza książka jaką mam. Oczywiście na początku książki mamy wstęp. Wszytko jasno opisane. Nastepnie mnóstwo ciekawych projektów. Atutem tej książki jest to że każdy znajdzie tu coś dla siebie: zarówno początkujący dekupazyści jak również dekupażyści wygłodniali nowej wiedzy.
Fajne, kolorowe ilustracje. Problemy i ich rozwiązywanie. Szereg rad i pomysłów.
Książka zawiera aż 384 zł a zapłaciłam za nią ok 40 zł . Warto było!
Recenzcja to nie jest moja mocna strona ale tak jak umiałam  napisałam swoje odczucia w stosunku do tych książek, aby chociaż trochę ułatwić wybór przed zakupem .Oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać, dlatego zapraszam do dyskusji. A może znacie jakieś pozycje godne polecenia? Podzielcie się ! :)
Uwielbiam książki i chętnie nabędę kolejną. Oby dobrą :)

2 komentarze:

  1. Przymierzam się do zakupu ostatniej książki, którą pokazałaś i w końcu muszę ja zakupić. Pozdrawiam Cię serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę warto :) Również pozdrawiam :)

      Usuń